Ethno World - Etniczne instrumenty Świata Ethno World - Etniczne instrumenty Świata

Muzyka Polska

 • Zobacz wszystkie | Strony: muzyka ethno-world » Muzyka Polska
 • Janusz Prusinowski "Mazurki"

  muzyka ethno-world » Muzyka Polska

  mazurki

  Trio Janusza Prusinowskiego powstało by grać muzykę polską zgodnie z najlepszymi wiejskimi kanonami wykonawczymi. Dzięki dbałości o detale - obecne w grze Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Jana Ciarkowskiego, Piotra i Jana Gaców, Ignacego Bednarza i innych - można w interpretacjach zespołu rozpoznać ,,nutę" każdego z muzykanckich mistrzów.

  Oprócz skrzypiec, basów i bębenka w instrumentarium Trio obecne są również szałamaja i flet drewniany. Instrumenty te wzbogacają fakturę klasycznych mazurków i kujawiaków o brzmienie, które można wyobrazić sobie patrząc na ryciny dawnych wędrownych i dworskich kapel, a zarazem usłyszeć od Tadżykistanu po Bretanię. Dynamika wiejskich tańców z jednej strony, zaś właściwości frazy języka polskiego z drugiej wyznaczają czasoprzestrzeń, w której spełniają się możliwości rytmiczne, melodyczne i brzmieniowe kujawiaków, mazurków, oberków, powiślaków czy podróżniaków. Muzyczny dialog między instrumentalistami, operowanie heterofonią i doświadczenie wspólnej improwizacji to kolejne elementy składające się na wyjątkowość grupy.

  Cena:35.00
 • Janusz Prusinowski "Serce"

  muzyka ethno-world » Muzyka Polska

  Janusz Prusinowski "Serce"

  Wszystkie tance pochodzą z repertuaru muzykantów wiejskich, oprócz pieśni nr 15, która jest autorską kompozycją do wiersza anonimowego poety.

  Cena:35.00
 • Kapela Brodów

  muzyka ethno-world » Muzyka Polska

  www.kapelabrodow.com

  Kapela Brodów CD

  Pieśni Maryjne

  Kapela Brodów to jeden z najbardziej cenionych zespołów wykonujących polską muzykę tradycyjną w formie zbliżonej do ludowych pierwowzorów. Nie jest to jednak muzyka „muzealna”, polegająca na drobiazgowym odtwarzaniu starych brzmień, ale żywa, z polem dla indywidualnej ekspresji. Spośród tego typu kapel, Brodów wyróżnia to, że w miarę regularnie nagrywa płyty. W tym roku ukazały się aż dwie – niemal jednocześnie: „Pieśni maryjne” i „Tańce polskie”.

 • Zobacz wszystkie | Strony: muzyka ethno-world » Muzyka Polska
 
Powered by Quick.Cart
Copyright © 2010 A.A. BasztA